Riešiniai

Riešiniai kraujospūdžio matuokliai yra labai patogūs naudoti savarankiškai. Jie mažesni nei žastiniai matuokliai, todėl juos patogu transportuoti. Naudojant riešinius kraujospūdžio matuoklius svarbu išlikti ramybės būsenoje - tai padės matuokliams pateikti teisingus duomenis.

Rikiuoti:
Rodyti:

Riešiniai kraujospūdžio matuokliai - tai matuokliai, skirti naudoti ant riešo. Lyginant su žastiniais arba pirštų matuokliais, šie aparatai kompaktiškesni, užima mažiau vietos. Riešiniai matuokliai veikia elektroniniu būdu, turi elektroninį ekranėlį ir manžetę, kuri priglunda prie riešo ir jį suspaudžia prisipildžiusi oro.
Yra manoma, jog riešiniai kraujospūdžio matuokliai ne tokie tikslūs kaip žastiniai, kadangi parametrai tikslesni naudojant pastaruosius. Tačiau tinkamai naudojant, riešiniai matuokliai taip pat gali suteikti tikslius duomenis. Taigi, reikėtų žinoti, kad nors riešiniai matuokliai yra kur kas patogesni, lyginant su kito tipo matuokliais, jų duomenų interpretavimui įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, pvz.: rankos judėjimas ir padėtis ar kraujagyslių būklė.
Riešiniai kraujospūdžio matuokliai yra ne tik patogūs naudoti namuose, tačiau juos patogu ir transportuoti, galima vežtis į kelionę, jie neužima daug vietos.
Patarimai kaip matuoti kraujospūdį:
1. Visų pirma dėl kraujospūdžio matavimo reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar slaugytoju. Labai svarbu, kad matuoklį naudotumėte teisingai. Taip pat svarbu išmokti įvertinti matuoklio ekrane pateikiamus duomenis.
2. Rankos turi būti padėtos širdies lygyje ant stalo ar kito paviršiaus, kojos liesti grindis. Tiek rankos, tiek kojos neturi būti judinamos.
3. Kraujo spaudimas turėtų būti matuojamas kurį laiką pailsėjus, ramybės būsenoje, todėl prieš matavimą rekomenduojama ramiai pasėdėti bent 5 minutes.
4. Kraujospūdžio matavimas neturėtų būti atliekamas stresinėje būsenoje, pavartojus kofeino ar tabako produktų pusvalandžio bėgyje.
Kraujospūdžio matavimo procedūrą labai svarbu atlikti reguliariai. Tokiu būdu bus galima tiksliai nustatyti sveikatos būklę, daryti išvadas, skirti vaistus ir užkirsti kelią ligų atsiradimui ar paūmėjimui. Taip pat, matuojant kraujospūdį kraujospūdžio matuokliais namuose, neretai galima matyti tikrąją situaciją, kadangi apsilankymas pas gydytojus daugumai žmonių kelia įtampą, nerimą. Taigi, kraujospūdžio duomenys namuose neretai būna žemesni nei gydytojo kabinete. Todėl norint išsiaiškinti ar prastos savijautos priežastimi negali būti aukštas kraujospūdis, yra skiriamas maždaug dviejų savaičių trukmės laikotarpis kraujospūdžio duomenų fiksavimui namuose. Taip pat, vartojant gydytojo paskirtus vaistus, duomenų fiksavimas padeda nuspręsti ar gydymui paskirti tinkami vaistai. Be to, pastovi savikontrolė pacientui leidžia jaustis saugiai ir užtikrintai dėl savo sveikatos būklės.
Yra keletas sąlygų, dėl kurių kraujospūdžio matuoklių naudojimas namuose gali būti sudėtingas. Esant širdies ritmo sutrikimams ar prieširdžių virpėjimui, duomenys gali būti netikslūs arba prietaisas gali išvis neinterpretuoti duomenų.