Pulso matuokliai

Pulso matuokliai sportuojantiems ar norintiems stebėti savo širdies ritmą. Čia galima įsigyti įvairių gamintojų pulsometrų prieinama kaina. Siūlomi riešiniai, žasto pulso matuokliai ir krūtinės diržai. Visos prekės turi gamintojų garantijas.

Rikiuoti:
Rodyti:

Pulso matuokliai - tai prietaisai, padedantys greitai ir paprastai pasitikrinti pulsą. Nors pulsas gali būti matuojamas tokiose kūno vietose kaip pirštai, riešas, kaklas, smilkiniai ar širdis, tačiau pulso matuokliai dažniausiai gaminami taip, kad juos būtų patogu dėvėti, todėl yra gaminami riešiniai, žasto ar širdies srityje taikomi pulso matuokliai.
Taigi, pulso matuokliai dažniausiai dėvimi ant riešo. Jų forma ir dydis yra panašūs į įprasto rankinio laikrodžio išmatavimus ir dauguma jų taip pat atlieka ir laikrodžio funkciją. Kitais atvejais šie prietaisai gali būti dėvimi ant krūtinės (kaip diržai) ar žasto. Pastarieji dažnai veikia su išmaniaisiais telefonais, tačiau vartotojų yra ne taip mėgiami kaip paprastesnieji riešiniai variantai, kadangi nėra patogu stebėti ekrano parodymus.
Pagal dizainą šie prietaisai gali būti skirstomi į moteriškus ar vyriškus, tačiau prietaiso parametro parodymams tai įtakos nedaro. Todėl visi pulso matuokliai yra tinkami naudoti visiems, ne priklausomai nuo lyties.
Didžioji dalis pulso matuoklių yra dėvimi sportuojant, todėl neretai yra priskiriami sporto inventoriui. Juos dažnai naudoja ilgų distancijų bėgikai ar kiti ištvermės sportu užsiimantys žmonės. Renkantis šio tipo prietaisą būtina pasidomėti prietaiso parodymų tikslumu. Kai kurie nekokybiški pulso matuokliai gali turėti pernelyg didelę paklaidą.
Fizinis krūvis visuomet reikalauja kontrolės, todėl tokie prietaisai suteikia galimybę pastoviai stebėti bei įvertinti organizmo būklę, numatyti krūvio intensyvumą, jį reguliuoti. Širdies susitraukimų dažnis gali daryti įtaką daugeliui veiksnių, todėl aktyviai sportuojant ar patiriant nuolatinę padidintą apkrovą širdžiai, būtina šiuos parametrus kontroliuoti ir išlaikyti vientisą širdies ritmą.
Yra keletas gudrybių, kaip nustatyti rekomenduojamą maksimalią širdies apkrovą. Viena iš jų - iš skaičiaus 220 atimti savo amžių. Jei jums 35-eri, reikėtų atlikti tokį veiksmą: 220 - 35 = 185. Tai reiškia, jog optimalus jūsų širdies susitraukimų skaičius per minutę esant didesnei apkrovai yra 185.
Norėdami išmatuoti savo širdies ritmą be tokio prietaiso, kaip pulso matuoklis, skaičiuokite širdies dūžius 10 sekundžių ir gautą skaičių padauginkite iš 6-ių. O esant didesnei apkrovai, pulso parodymus galima skaičiuoti 6 sekundes matuojant pulsą ir gautą skaičių dauginant iš 10-ies.
Dauguma pulso matuoklių yra reguliuojamo dydžio, tačiau planuojant įsigyti reikėtų pasidomėti galimomis prietaiso dirželio apimtimis.