Stetoskopai

Įvairių tipų stetoskopai, stetofonendoskopai. Šioje kategorijoje galima įsigyti įprastų stetoskopų arba pagamintų pagal patentuotas technologijas. Čia taip pat galima rasti ultragarso stetoskopų nėščiosios vaisiaus širdies dūžių perklausai.

Rikiuoti:
Rodyti:

Šią hiperfarma.lt elektroninės parduotuvės kategoriją sudaro stetoskopai ir su šiomis medicininėmis priemonėmis susijusios prekės bei priedai. Čia galima rasti nuo pačių paprasčiausių iki įvairiomis technologijomis patobulintų priemonių.
Populiariausių stetoskopų kategorijai priklauso įprasti, nesudėtingo naudojimo gaminiai. Jų sandara susideda iš trijų dalių - tai stetoskopo galvutė, jungiamos žarnelės ir ausinės. Visos šios dalys esant būtinybei gali būti keičiamos pagal konkretaus stetoskopo modelį.
Stetoskopų galvutės gali būti vienpusės arba dvipusės. Jos apvelkamos guma arba naudojamos be jos. Kadangi stetoskopų galvutės dažniausiai gaminamos iš metalo, tiesioginis galvutės sąlytis su kūnu gali kelti diskomforto pojūtį pacientui,- metalas greitai atšąla. Todėl neretai gamintojai apvelka tokias galvutes guma, stengiamasi, kad galvutės paviršiuje neliktų atvirų metalinių dalių.
Ausinės taip pat apvelkamos minkšta guma - tokie stetoskopai patogūs naudotis. Neretai įsigyjant stetoskopą, rinkinyje pridedamos papildomos „ausytės“. Stetoskopų žarnelės gali būti dviejų tipų, kuomet nuo galvutės einanti viena žarnelė išsiskiria į dvi, arba montuojamos dvi žarnelės, einančios tiesiai nuo galvutės iki ausinių. Kai kurių modelių stetoskopai gali būti pasirenkami ir pagal spalvą.
Stetoskopai neretai parduodami rinkinyje su tokiais prietaisais kaip mechaniniai kraujospūdžio matuokliai. Šio tipo matuokliai dažniausiai naudojami medicinos įstaigose, kadangi jų naudojimui reikalingi specifiniai įgūdžiai.
Šioje kategorijoje galima rasti ir patobulintų stetoskopų su patentuota sistema, mažinančia aplinkos triukšmą ar filtravimo sistema, kuri sugeba atskirti reikiamus garsus. Šių stetoskopų pagalba galima išgirsti sunkiai aptinkamus širdies garsus. Tokie prietaisai gali sustiprinti garsą net iki 24 kartų.
Patobulintus stetoskopus naudojant kartu su specialiomis kompiuterinėmis programomis, garsus, „Bluetooth“ sistemos pagalba, galima perkelti į kompiuterį. Tai padeda geriau interpretuoti duomenis.
Šioje kategorijoje taip pat galima įsigyti ir specialių prietaisų, pritaikytų nėščiosios vaisiaus tonų išgavimui. Tai ultragarsiniai stetoskopai. Lengvi, nedaug vietos užimantys nešiojami prietaisai, atkuria tikslius vaisiaus (nuo 12 savaičių) širdies dūžius. Tokie stetoskopai yra saugūs naudoti nėščiosioms ir nekenkia vaisiui, o gauta informacija pateikiama nedideliame ekranėlyje ir yra lengvai interpretuojama. Šie prietaisai veikia įkraunamų baterijų pagalba.
Dauguma medicininei diagnostikai naudojamų stetoskopų yra gaminami iš nealergizuojančių medžiagų, todėl juos saugu naudoti visiems pacientams. Šie prietaisai dažniausiai naudojami šeimos gydytojų arba kardiologų. Stetoskopai gali būti naudojami įvairaus amžiaus žmonių, vaikų ir kūdikių apžiūrai.