Čiulptukai

Čiulptukai, žindukai buteliukams, segtukai čiulptukams, dezinfekuojantys maišeliai ir kitos prekės. Šioje kategorijoje prekiaujame kūdikiams ir vaikams iki dviejų metų skirtomis prekėmis.

Rikiuoti:
Rodyti:

Šioje kategorijoje parduodami čiulptukai, žindukai ir jų priedai. Didžiąją prekių dalį sudaro  šveicariški Medela gaminiai. 
Kategorijoje „Čiulptukai“ galima rasti įvairių tipų čiulptukų. Nemaža dalis jų pagaminti iš spalvotų medžiagų - silikono ar latekso. Jų detalės gaminamos iš saugaus plastiko. Dauguma čiulptukų turi ventiliavimo funkciją, užtikrinančią, kad kūdikis neprisirytų oro, vėliau skatinančio pilvelio skausmus ir nemalonius pojūčius. Čiulptukai yra pritaikyti vystytis taisyklingai gomurio padėčiai bei dantims.
Visi čiulptukai yra gaminami iš žmogaus organizmui saugių medžiagų. Šioje kategorijoje esančių prekių gamintojai orientuojasi į kūdikių prekes ir užtikrina saugumą. Čiulptukai gaminami iš bekvapių ir beskonių medžiagų.
Kaip išsirinkti čiulptuką?
Renkantis čiulptuką labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kokių medžiagų jis pagamintas. Visų pirma tai turi būti saugios medžiagos. Čiulptukai paprastai yra gaminami iš latekso arba silikono. Šių medžiagų skirtumas tas, kad silikonas dėvisi lėčiau nei lateksas.
Taip pat, iš latekso pagaminti čiulptukai gali sukelti alergines reakcijas. Todėl, jei įtariate, kad alergiją sukelia čiulptukas, rekomenduojama jį pakeisti kitu, silikoniniu.
Taip pat reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių. Čiulptukai paprastai yra sužymėti pagal tinkamumą pvz. 0 - 6 mėnesių vaikams ar vyresniems 6 - 18 mėnesių amžiaus.
Kada naudojamas čiulptukas?
Paprastai čiulptukai naudojami čiulpimo refleksui patenkinti. Taip pat - kalantis dantukams. Patenkinus čiulpimo poreikį vaikas nusiramina, užmiega. Kai kuriais atvejais čiulptukai puikiai veikia kaip skausmo malšinimo priemonė, vaikas tarsi užsiliuliuoja. Tačiau tai neturėtų būti vienintelė vaiko raminimo priemonė - svarbu atsižvelgti į priežastis, dėl kurių vaikas neramus. Čiulptukus patariama naudoti tais atvejais, kuomet kitos priemonės nebepadeda.
Dar vienas čiulptukų privalumas tas, jog jie užkerta kelią apnėjai - kvėpavimo sutrikimui miegant, kuris gali turėti labai skaudžių pasekmių - kūdikiui pernelyg atsipalaidavus, liežuvėlis gali uždengti kvėpavimo takus ir sustabdyti kvėpavimą.
Įgaubtos formos čiulptukai gali padėti vystant apatinį vaiko žandikaulį. Tokie čiulptukai naudojami po gydytojų ir stomatologų konsultacijų. Jie taip pat gerina sąkandį.
Šalia čiulptukų, šioje kategorijoje galima įsigyti ir žindukų buteliukams. Taip pat - daugkartinių sterilizavimo maišelių, kurių pagalba sterilizuojami žindukai, buteliukai ir kitos priemonės. Dar viena prekių rūšis - tai čiulptukų segtukai. Jų pagalba čiulptukas, net ir iškritęs vaikučiui iš burnos, nepasimes, neišsipurvins. Segtukai gali būti lengvai viena ranka tvirtinami prie vaiko drabužėlių.