Rūšiuoti

Buteliukai

Buteliukai, žindukai, dangteliai, rinkinukai naujagimiams, indeliai pienui ir pieno milteliams, pientraukiai ir kitos prekės kūdikiams. Visos prekės yra pritaikytos vartoti su maistu.

Rikiuoti:
Rodyti:

Buteliukai - tai ko gero viena iš populiariausių kūdikių prekių. Ir nors Lietuvoje šiuo metu sparčiai populiarėja natūralus maitinimas, vis tik maitinimas buteliuko pagalba yra neatsiejamas atributas. Buteliukai naudojami sulčių, vandens ar tokių gėrimų kaip arbatos vaikams gėrimui. Taip pat - jei dėl kokių nors priežasčių mama negali maitinti kūdikio, jis maitinamas buteliuku.
Kaip išsirinkti buteliuką?
Šiuo metu išsirinkti iš gausybės prekių sunku, todėl pateikiame keletą kriterijų, kuriais naudojantis bus lengviau apsispręsti dėl pasirinkimo.
1. Ruošdamiesi kūdikio gimimui neskubėkite pirkti visko ir daug. Pradžiai užteks įsigyti vieną buteliuką. Išbandykite jį ir tik tuomet spręskite ar jums reikia dar vieno, ar reikia keisti žinduko formą, ar buteliukas dėl kokių nors priežasčių nėra tinkamas.
2. Dar vienas svarbus momentas renkantis buteliuką - žinduko pasirinkimas. Žindukai skirtinguose buteliukuose gali būti apvalūs arba su plokščiu galiuku. Daugumai kūdikių apvalūs galiukai patogesni, tačiau ne visi greitai pripranta.
3. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia yra žinduko skylutė. Pernelyg plati skylutė gali nepakankamai sulaikyti skystį, todėl dalis jo gali ištekėti. Tokia skylutė taip pat gali būti nepatogi kūdikiui, kadangi jis nespės praryti gėrimo.
Pernelyg maža skylutė taip pat nėra tinkama. Tokia skylutė reikalaus papilomų pastangų iščiulpiant skystį, tad ne visiems kūdikiams gali patikti.
Tam, kad skylutės dydis būtų tinkamas, reikėtų atsižvelgti į vaikelio amžių ir vartojamą maistą. Jei kūdikis dar visai mažas, nedidelė skylutė turėtų tikti. Tačiau kiek paūgėjusiam vaikeliui, iš buteliuko valgančiam tirštesnį maistelį labiau tinkamos platesnės žindukų skylutės.
Kai kurie žindukai turi specialius vožtuvėlius, neleidžiančius kūdikiams prisiryti oro. Naudojant tokius žindukus mažėja pilvo diegliukų ir kitų nemalonių pojūčių.
4. Neretai jauniems tėvams kyla klausimų iš kokios medžiagos turėtų būti pagamintas buteliukas. Šiuo klausimu vienos tiesos nėra. Plastikiniai buteliukai yra lengvesni ir saugesni - jie rečiau dūžta. Tačiau ne visas plastikas yra tinkamas laikyti maistui, todėl renkantis reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į plastiko tinkamumą.
Stiklinių buteliukų privalumas tas, jog juos lengviau valyti, patogiau pašalinti kenksmingas medžiagas, jie kur kas geriau dezinfekuojami, neapsineša. Tačiau jie kur kas sunkesni nei plastikiniai ir dūžta.
5. Yra dvejojančių dėl medžiagos, iš kurios gaminamas žindukas. Tėvai dažnai nežino ką geriau pasirinkit - silikoną ar lateksą. Tačiau šioje vietoje reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar kūdikis nėra alergiškas. Paprastai alergiški žmonės netoleruoja latekso, todėl prieš įsigydami lateksinį žinduką, gerai pagalvokite.
Šioje kategorijoje galima įsigyti ir kitokių prekių, susijusių su kūdikių maitinimu. Tai - pientraukiai, indeliai pienui laikyti, rinkinukai naujagimiams, snapeliai gėrimams įvairaus amžiaus vaikams.