Pusiau automatiniai

Šioje kategorijoje parduodami pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai ir jų priedai - manžetės ir pumpavimo kriaušės. Šie matuokliai tinkami naudoti namų sąlygomis, pakankamai fiziškai stipriems pacientams.

Rikiuoti:
Rodyti:

Pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai nuo kitų šios paskirties įrenginių skiriasi tuo, jog jais orą pripūsti ir išleisti reikia mechaniškai, t.y. rankiniu būdu pripumpuoti manžetę. Na o gauti rezultatai rodomi elektroniniame ekrane. Šių prietaisų veikimui nebūtina elektros srovė, užtenka maitinimo elementų, kurie atsakingi už ekrano darbą.
Pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai, kaip ir automatiniai, gali turėti tam tikras rodmenų paklaidas, priklausomai nuo gamintojo. Todėl įsigijus tokį matuoklį rekomenduojama kraujospūdį pasimatuoti kelis kartus ir nusistatyti galimą paklaidą. Taip pat reikėtų žinoti, jog šiais matuokliais naudotis šiek tiek sudėtingiau, nei automatiniais, kadangi būtina atlikti papildomų veiksmų, norint pasitikrinti kraujospūdį. Tad žmonėms, neturintiems pakankamai įgūdžių ar fizinių jėgų, rekomenduojama rinktis automatinius.
Pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai gali būti taikomi ant žasto arba riešo. Yra pastebima, jog matuojant kraujospūdį su matuokliais, pritaikytais žastui, gaunami tikslesni duomenys. Dalies matuoklių gamintojai neapsiriboja įprastų matuoklių gamyba. Kai kurie kraujospūdžio matuokliai gali matuoti ir pulsą, o kituose integruota atminties funkcija - matuokliai išsaugo prieš tai buvusių matavimų duomenis ir laiką, taip pat gali apskaičiuoti ir vidurkį. Pasiūloje taip pat galima rasti prietaisų, gebančių kaupti dviejų žmonių duomenis. Tokie matuokliai ypač parankūs naudojant šeimoje.
Paprastai kraujospūdžio matuokliai veikia su maitinimo elementais, tačiau kai kurie gali turėti maitinimo funkciją elektra. Tam naudojami specialūs adapteriai, kurie būna įtraukti į komplektą, arba juos reikia įsigyti atskirai. Baterijų pagalba veikiantys matuokliai, priklausomai nuo matuoklio ir elementų kokybės, gali veikti apytiksliai nuo 300 iki 1500 matavimo kartų. Todėl renkantis matuoklį reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos parametrus bei pasirinkti tinkamus elementus.
Pusiau automatiniai matuokliai paprastai veikia ilgiau nei pilnai automatiniai, kadangi tokie prietaisai neeikvoja energijos oro pripūtimui. O lyginant su mechaniniais prietaisais, pusiau automatinių matuoklių naudojimas kur kas paprastesnis - nereikia naudoti stetoskopo.
Svarbu pastebėti, jog automatiniai ir pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai gali rodyti klaidingus duomenis tuomet, kai juos naudoja širdies ritmo sutrikimus turintys žmonės. Todėl tokiems pacientams rekomenduojami mechaniniai kraujospūdžio matuokliai.
Visi pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai parduodami su gamintojų garantijomis (mažiausiai 12 mėn.). Taip pat čia galima rasti ir kraujospūdžio matuoklių priedų - manžečių ir pripūtimo kriaušių.